BG-HALF-LIFE
BG-HALF-LIFE

BG-HALF-LIFE

Българският Half Life портал
 
PortalPortal  ИндексИндекс  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  
Присъединете се към нас в Discord или в групата ни във ФБ HL-BG Community
BG-SMURFA-VRATSA-Bat-Man Vs Iron-Man
Визита от други Държави
Flag Counter
Вече може да ни откриете и във социалните мрежи.

Share

Адвокат Менков: Твърдеше се, че клиентът ми е бил в далавера за 30 милиона лева, а не е обвинен дори за стотинка!

Предишната тема Следващата тема Go down
АвторСъобщение
smurfa_vr
HL-BG Community
HL-BG Community
smurfa_vr


Брой мнения : 8113
Дата на регистрация : 31.03.2011
Местожителство : Враца

Адвокат Менков: Твърдеше се, че клиентът ми е бил в далавера за 30 милиона лева, а не е обвинен дори за стотинка!  Empty
ПисанеЗаглавие: Адвокат Менков: Твърдеше се, че клиентът ми е бил в далавера за 30 милиона лева, а не е обвинен дори за стотинка! Адвокат Менков: Твърдеше се, че клиентът ми е бил в далавера за 30 милиона лева, а не е обвинен дори за стотинка!  EmptyНед 02 Мар 2014, 14:02

[You must be registered and logged in to see this image.]

Специализираният съд пусна на свобода преди минути Атанас Димов-Купъра и партньора му Светослав Стамов-Гембъла, които заедно с гръка Ави бяха задържани при шумна операция на ДАНС и прокуратурата в четвъртък на столичния булевард "Черни връх", съобщи първа Агенция ПИК. Според държавното обвинение Купъра и Ави са участвали в схема за изгочване на милиони от ДДС от петрол и петролни продукти. Магистратите от спецсъда обаче прецениха, че срещу тях не е събрано нито едно доказателство за извършено престъпление и по тази причина не им наложиха никаква мярка за неотклонение. Потърсихме за коментар адвокат Менко Менков, защитник на Светослав Стамов.

- Адвокат Менков, колко време прекара, на когото сте клиент в ареста?
- Клиентът ми Светослав Стамов прекара в ареста 72 часа. Направи ми впечатление, че по времето, в което се гледаше мярката му за неотклонение в Специализирания съд, нямаше никакъв журналистически интерес. В същото време днес в някои саитове се появи информация, че моят клиент и Атанас Димов са завъртели далавера за 30 милиона лева, явно без да знаят, че двамата вече са освободени, като мотивировката на съда е, че няма нито едно доказателство, което да подкрепя обвинението.

Вярно ли е, че Вашият клиент е обвинен в източването на 30 млн. лева от ДДС?
- Не е вярно.

- А за каква сума му е повдигнато обвинение?
- За никаква сума няма повдигнато обвинение. Посочено е, че той и Димов са се сдружили с користна цел.

- Кога е започнало разследването?
- Досъдебното производство е образувано на 10 септември м.г. От тогава до деня на задържането на моя клиент - 27 февруари по делото не е извършено нито едно следствено действие. На 27 февруари т.г. разследващите са започнали да разпитват свидетели. До момента показания по този случай са дали 20 свидетели. Като нито един от тях не уличава обвиняемите в престъпна дейност. Специално моят клиент Светослав Стамов е споменат от един един свидетел, който казва, че той е бил в приятелски отношения с другия обвиняем.

- Как си обясявате, че близо 6 месеца по това разследване не е направено нито едно процесуално-следствено действие?
- Не мога да си го обясня. Потресен съм, защото не може през последните 6 месеца разследващите нищо да не са правили, а след това по незнаини критерии да задържат определен брой лица и да решават, че те са организирана престъпна група, без да е събрано нито едно доказателство.
За да повдигнеш обвинения за данъчни престъпление, след това те по някакъв начин трябва да ги докажеш, да покажеш например, че е изготвен документ с невярно съдържание. По делото няма приложен дори един първичен счетоводен документ. Моят клиент Стамов е управител на две търговски дружества, които въобще не попадат в кръга на разследваните. Преди около на два месеца на тези търговски дружества приключиха ревизии, които са изцяло положителни и доказват, че няма нито един лев начислен данък.

- Смяте ли, че делото срещу клиента Ви ще влезе в съда?
- Не мога да ви кажа, но искам да напомня, че многократно ВСС и Съюза на съдиите обърнаха внимание, че не могат да се дават пресконференции преди да са приключили производствата поне по мерките за неотклонение. Защото по случая с клиента ми, бяха дадени помпозни пресконференции, на които беше разказано как е пресечена далавера за 30 млн. лева, а в крайна сметка се оказа, че такова нещо не съществува.
Върнете се в началото Go down
https://www.facebook.com//smurfavratsa
Адвокат Менков: Твърдеше се, че клиентът ми е бил в далавера за 30 милиона лева, а не е обвинен дори за стотинка!
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Даваш 2 милиона лева и вземаш БГ паспорт
» Как Ончо, Купъра и Гембъла развъртяха афера за 30 милиона лева
» Фалшиви 20 и 50 лева заливат пазара
» Машинистът на влака в Испания беше обвинен в убийство по непредпазливост
» Клиентът на Spotify унищожава дисковете на потребителите, записвайки стотици GB дневно

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
BG-HALF-LIFE :: Новини-