BG-HALF-LIFE
BG-HALF-LIFE

BG-HALF-LIFE

Българският Half Life портал
 
PortalPortal  ИндексИндекс  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  
Присъединете се към нас в Discord или в групата ни във ФБ HL-BG Community
BG-SMURFA-VRATSA-Bat-Man Vs Iron-Man
Визита от други Държави
Flag Counter
Вече може да ни откриете и във социалните мрежи.

Share

Бивш кмет на Дупница: Всички плащаха такса „спокойствие" на Галеви

Предишната тема Следващата тема Go down
АвторСъобщение
smurfa_vr
HL-BG Community
HL-BG Community
smurfa_vr


Брой мнения : 8113
Дата на регистрация : 31.03.2011
Местожителство : Враца

Бивш кмет на Дупница: Всички плащаха такса „спокойствие" на Галеви Empty
ПисанеЗаглавие: Бивш кмет на Дупница: Всички плащаха такса „спокойствие" на Галеви Бивш кмет на Дупница: Всички плащаха такса „спокойствие" на Галеви EmptyПет 21 Мар 2014, 11:52

[You must be registered and logged in to see this image.]

Година и половина след изчезването на Братя Галеви стилът им на управление все още работи в Дупница. През май 2012 година Пламен Галев и Ангел Христов бяха осъдени като ръководители на група за рекет. Малко след това обаче те се покриха без следа за органите на реда.
Пламен Соколов, който е бизнесмен и бивш кмет на Дупница, твърди, че страхът продължава да съществува в града. Според него той е на основата на „онова, което се е случвало години наред, на побоища, отнети животи. В Дупница има неразкрити четири тежки убийства, така и останаха неразкрити - нито се разбра кой ги е извършил, нито кой ги е поръчал, те обаче разчистиха терен, определен терен".
По времето на Галеви всеки, който иска да развива бизнес, плаща такса „спокойствие". Човек, с извинение, за да отиде на тоалетна, трябваше да пита Пламен Галев, това беше публична тайна. Не можеш да направиш автокъща, ако не вземеш устното разрешение от него, съответно срещу определена сума", казва още Соколов пред БТВ.
Таксиметровите фирми също плащат, за да работят. Антонио Якимов, който е свидетел по делото „Галеви", пропуска една вноска и е пребит: „Мен ме биха специално за 50 лв., защото аз просто нямах как, не бях работил целия месец, нямаше как да им дам тези пари. При тях няма такъв момент да ги завлечеш с 50 лв. и просто са решили да ме смажат".
Според бившия кмет днес такса „спокойствие" няма, но не се плаща „елементарен рекет". „Има ли връзка между игрална зала и наследници на Пламен Галев и Ангел Христов, които имат комуникации и знаят дали аз или вие днес сме спечелили в тази игрална зала, ето въпрос към полицията и прокуратурата, и искат процент от този, който е спечелил", пита Соколов.
От полицията отричат да имат данни за подобен рекет. Никой от хората по върховете на местната полиция и прокуратура днес не е на поста си. Шефът на полицията е преместен в Кюстендил. Окръжният прокурор е в пенсия, в пенсия е и наблюдаващият прокурор по делото „Галеви".
В предишното общинско управление за никого не беше тайна, че Братята имаха ръководна роля. Моделът на управление на Дупница беше единствен в България. Общината се управляваше от обществен съвет, създаден от Галеви. Опитите им да станат депутати обаче не се осъществиха.
Фирми, свързани с Галеви печелеха обществени поръчки в миналото. Сега те имат своя заместник в управлението на града. според Пламен Соколов в Дупница „има един човек с много опасно име, много популярно име в нашата държава, на висш политик". Става въпрос за Георги Първанов, но не президентът, а Жоро Бозата.
Той ръководи охранителна фирма, която пази почти всички общински обекти - детски градини, училища и някои по-малки обекти. Охранителният бос е с влошено здраве към момента.
Върнете се в началото Go down
https://www.facebook.com//smurfavratsa
Бивш кмет на Дупница: Всички плащаха такса „спокойствие" на Галеви
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Майка на кмет изигра измамник
»  По-ниска такса за изпит по кормуване
» Нова такса в сметките за ток - "Задължения към обществото"
» Братя Галеви са на остров Мавриций
» Бивш съкилийник на Шатката: Избягал е, защото е бил изплашен, че ще го очистят

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
BG-HALF-LIFE :: Новини-