BG-HALF-LIFE
BG-HALF-LIFE

BG-HALF-LIFE

Българският Half Life портал
 
PortalPortal  ИндексИндекс  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  
Присъединете се към нас в Discord или в групата ни във ФБ HL-BG Community
BG-SMURFA-VRATSA-Bat-Man Vs Iron-Man
Визита от други Държави
Flag Counter
Вече може да ни откриете и във социалните мрежи.

Share

Помощ с настройките на цфг за лаг

Предишната тема Следващата тема Go down
АвторСъобщение
Siska
Нов
Нов
Siska


Брой мнения : 27
Дата на регистрация : 16.01.2015

Помощ с настройките на цфг за лаг Empty
ПисанеЗаглавие: Помощ с настройките на цфг за лаг Помощ с настройките на цфг за лаг EmptyПон 26 Сеп 2016, 04:18

Търся някакво cfg или някакви команди за "no lag".
Нали знаете има такива за cs , а някои от тях работят и на HalfLife. Не ми върви добре играта и ползвам такива команди за цс. Ако можете помагайте с такива команди и за халфа.
Опитвам да играя с gl_picmip 1 и gl_playermip 10 , но като ги напиша в цефегето не ме пуска в сървъра. Влизам навсякъде другаде само не и във вашия сървър. Помощ... :)
Върнете се в началото Go down
smurfa_vr
HL-BG Community
HL-BG Community
smurfa_vr


Брой мнения : 8113
Дата на регистрация : 31.03.2011
Местожителство : Враца

Помощ с настройките на цфг за лаг Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Помощ с настройките на цфг за лаг Помощ с настройките на цфг за лаг EmptyПон 26 Сеп 2016, 09:38

Какъв е точно проблема?Имаш лаг в сървъра?Ако е така кажи с какъв win си и кои клиент(игра)ползваш да играеш хл.

psp
gl_playermip 0 - Слага rendering качество на играчите - *Високият номер ще води до повече FPS, но лошо качество.
gl_picmip 0 - Слага rendering качество - *високият номер ще води до повече FPS, но лошо качество.

Аз не виждам абсолютно никакъв смисъл от тези команди.
С какъв пинг играеш в моя сървър?и в другите сървъри?
Върнете се в началото Go down
https://www.facebook.com//smurfavratsa
Siska
Нов
Нов
Siska


Брой мнения : 27
Дата на регистрация : 16.01.2015

Помощ с настройките на цфг за лаг Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Помощ с настройките на цфг за лаг Помощ с настройките на цфг за лаг EmptyПон 26 Сеп 2016, 15:18

С Win 7 съм. Играя с тези команди от доста време понеже видео картата ми не е за opengl игри. Общо взето винаги като играя цс "плувам" и се движа на "кадри", а тези команди облекчават малко положението. Сега ми се доигра халфче , но ми сече още повече от цс. Пинга във вашия сървър ми е около 30-35. Имам цс v43 с халфлайф вътре. Влизам без проблем във всички халфлайф сървъри , но понеже са чужди ми сече повече от при вас. И проблема ми е , че като напиша някаква команда в цефегето или в userconfig не ме пуска в сървъра ви. Махнах файла userconfig и командите от цефегето и пак влизам. Напиша ли една команда само в цефегето и не ме пуска в сървъра. Общо взето това е. Мисля , че успях да го опиша горе долу. Wink
Върнете се в началото Go down
smurfa_vr
HL-BG Community
HL-BG Community
smurfa_vr


Брой мнения : 8113
Дата на регистрация : 31.03.2011
Местожителство : Враца

Помощ с настройките на цфг за лаг Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Помощ с настройките на цфг за лаг Помощ с настройките на цфг за лаг EmptyПон 26 Сеп 2016, 15:30

Чакай сега. Абсолютно всички команди ли като напишеш не те пуска в сървъра ми или само тези 2те?
gl_picmip 0
gl_playermip 0
Върнете се в началото Go down
https://www.facebook.com//smurfavratsa
Siska
Нов
Нов
Siska


Брой мнения : 27
Дата на регистрация : 16.01.2015

Помощ с настройките на цфг за лаг Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Помощ с настройките на цфг за лаг Помощ с настройките на цфг за лаг EmptyПон 26 Сеп 2016, 15:40

Пробвах и други , но общо взето като променя цефегето дори с една команда и не ме пуска. Почва да зарежда стига до половината и забива играта. Тогава излизам с контрол , алт и дел и после вече като махна командата пак си влизам без проблем.
Върнете се в началото Go down
smurfa_vr
HL-BG Community
HL-BG Community
smurfa_vr


Брой мнения : 8113
Дата на регистрация : 31.03.2011
Местожителство : Враца

Помощ с настройките на цфг за лаг Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Помощ с настройките на цфг за лаг Помощ с настройките на цфг за лаг EmptyПон 26 Сеп 2016, 15:44

Пробвай да ги въведеш тези команди ръчно в конзолата докато си в сървъра и виж как е.За сега не знам от къде идва проблема.


Последната промяна е направена от smurfa_vr на Пон 26 Сеп 2016, 16:39; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
https://www.facebook.com//smurfavratsa
Siska
Нов
Нов
Siska


Брой мнения : 27
Дата на регистрация : 16.01.2015

Помощ с настройките на цфг за лаг Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Помощ с настройките на цфг за лаг Помощ с настройките на цфг за лаг EmptyПон 26 Сеп 2016, 15:48

Специално тези двете gl_picmip
gl_playermip не работят от конзолата.
Възможно ли е да е свързано с read-only.
Защото по инерция от цееса им слагам отметката и ги затварям един вид файловете.
Върнете се в началото Go down
smurfa_vr
HL-BG Community
HL-BG Community
smurfa_vr


Брой мнения : 8113
Дата на регистрация : 31.03.2011
Местожителство : Враца

Помощ с настройките на цфг за лаг Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Помощ с настройките на цфг за лаг Помощ с настройките на цфг за лаг EmptyПон 26 Сеп 2016, 15:56

Пробваи като махнеш отметката да видиш ще бачкат ли..
Върнете се в началото Go down
https://www.facebook.com//smurfavratsa
Siska
Нов
Нов
Siska


Брой мнения : 27
Дата на регистрация : 16.01.2015

Помощ с настройките на цфг за лаг Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Помощ с настройките на цфг за лаг Помощ с настройките на цфг за лаг EmptyПон 26 Сеп 2016, 16:49

Няма промяна. Влизам навсякъде другаде, но не и при вас. Нищо ще си играя и така. Кажи ми някакви команди да променя по цефегето , които евентуално да ми облекчат малко положението. Примерно гледам тези команди и се чудя как трябва да са :
cl_cmdrate "30"
cl_updaterate "22"
ati_npatch "1.0"
ati_subdiv "2.0"
cl_dlmax "128"
cl_timeout "60"
cl_vsmoothing "0.05"
fps_max "72.0"
fps_modem "0.0"
hud_centerid "0"

И много други разбира се , но дай ми някакъв съвет да променям ли нещо или така да ги оставя. Тези дето ги написах са така по дефоут. Искам да попитам и как да си запаметя сървъри на фаворитс , че нещо не става.
Върнете се в началото Go down
smurfa_vr
HL-BG Community
HL-BG Community
smurfa_vr


Брой мнения : 8113
Дата на регистрация : 31.03.2011
Местожителство : Враца

Помощ с настройките на цфг за лаг Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Помощ с настройките на цфг за лаг Помощ с настройките на цфг за лаг EmptyПон 26 Сеп 2016, 21:24

Видях от какво идва проблема.Писал съм на автора на плъгина от които идва този проблем и ще чакам да каже как да го оправя.

Промени тези така и виж как е.
cl_cmdrate "100"
cl_updaterate "100"
cl_dlmax "1024"
cl_timeout "300"
fps_max "100"

Погледни и тези теми може да са ти от полза.
[You must be registered and logged in to see this link.]
Проблема за запаметяването на сървърите в фафорити си е от самата ти игра.
Влез в <gamedir> /platform/config и изтрий файла ServerBrowser.vdf, след което изтегли прикачения файл и го сложи в същата директория. След като поставиш файла, влез в ЦС/ХЛ и виж дали ти излизат сървърите когато ги добавиш в любими.

Другия вариант е   да го добавиш ръчно  в файла описан в тази тема. [You must be registered and logged in to see this link.]


Последната промяна е направена от smurfa_vr на Вто 27 Сеп 2016, 00:51; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
https://www.facebook.com//smurfavratsa
Siska
Нов
Нов
Siska


Брой мнения : 27
Дата на регистрация : 16.01.2015

Помощ с настройките на цфг за лаг Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Помощ с настройките на цфг за лаг Помощ с настройките на цфг за лаг EmptyПон 26 Сеп 2016, 22:08

Като гледам значи настройките на тези команди са като на цееса. Отдавна не играя халф и позабравих нещата как стоят. Wink
Ще се занимая с всички тези работи тази вечер или утре и после ще си играем халфче. :)
Много ти благодаря отново за помощта. Велик си:)
Върнете се в началото Go down
smurfa_vr
HL-BG Community
HL-BG Community
smurfa_vr


Брой мнения : 8113
Дата на регистрация : 31.03.2011
Местожителство : Враца

Помощ с настройките на цфг за лаг Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Помощ с настройките на цфг за лаг Помощ с настройките на цфг за лаг EmptyПон 26 Сеп 2016, 22:16

Направи нещата които споменах и кажи после имало ли е някакъв резултат. :hmm:

psp
По принцип това  е доста висока стойност gl_playermip 10 - Пробвай 1,2,3 или 4 мисля,че ще е по добре.
Върнете се в началото Go down
https://www.facebook.com//smurfavratsa
Siska
Нов
Нов
Siska


Брой мнения : 27
Дата на регистрация : 16.01.2015

Помощ с настройките на цфг за лаг Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Помощ с настройките на цфг за лаг Помощ с настройките на цфг за лаг EmptyСря 05 Окт 2016, 03:23

Здрасти, прочетох темите , които ми показа. Хареса ми как са написани. Някои неща ги знаех , а други сега научих.
Направих си настройките, както са ми на "cs" и както ти ми каза. И като се замислих, нали са една и съща игра, нормално е настройките да са същите. След като ги направих latency ми падна на 15-20 както ми е в "кънтъра". Сървърите на "фаворитс" не можах да ги запаметя. В "cs" ги запаметявам , но тук не можах. За сега се отказвам, но след време пак ще пробвам. Това, обаче не е голям проблем, защото като цъкна на "интернет" най от горе ми излизат твоя сървър и още един български. С командата playermip няма да експериментирам , защото ако я добавя в "цефегето" няма да ме пусне в сървъра, а за "cs" ми е добре така - playermip 10. Да ти се похваля, ако си спомняш писах за slowhack преди време и имах голям проблем. Не искаше да се маха от компютъра ми гадинката, но намерих malware програма, която го махна без да се налага да преинсталирам windows. И още нещо, най-после успях в "кънтъра" да си направя, да ми излизат българските сървъри, като цъкна на "интернет". Открих също, че видео картата ми е основния проблем, за да не мога да играя нормално. Ще трябва да си купя нова. Благодаря ти много за помощта. всичко хубаво ти желая. :)
Върнете се в началото Go down
Siska
Нов
Нов
Siska


Брой мнения : 27
Дата на регистрация : 16.01.2015

Помощ с настройките на цфг за лаг Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Помощ с настройките на цфг за лаг Помощ с настройките на цфг за лаг EmptyНед 09 Окт 2016, 04:33

Разбрах как да си запаметявам сървърите в любими.
Просто трябва да го правя , докато съм в "кънтъра".
После, като вляза в "халфа" са ми запаметени. :)
Върнете се в началото Go down
Sponsored content




Помощ с настройките на цфг за лаг Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Помощ с настройките на цфг за лаг Помощ с настройките на цфг за лаг Empty

Върнете се в началото Go down
Помощ с настройките на цфг за лаг
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Проблем с настройките
» [помощ] проблем с конзолата
» /Rs в Hud Помощ!
» Помощ за смяна цвета на мерника
» Помощ за превод на плъгин

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
BG-HALF-LIFE :: Half-Life въпроси/проблеми/сървъри-