BG-HALF-LIFE
BG-HALF-LIFE

BG-HALF-LIFE

Българският Half Life портал
 
PortalPortal  ИндексИндекс  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  
Присъединете се към нас в Discord или в групата ни във ФБ HL-BG Community
BG-SMURFA-VRATSA-Bat-Man Vs Iron-Man
Визита от други Държави
Flag Counter
Вече може да ни откриете и във социалните мрежи.

Share

Пенсионерка е партиен лидер, без да знае

Предишната тема Следващата тема Go down
АвторСъобщение
^1MS|^2viS
HL-Фен
HL-Фен
^1MS|^2viS


Брой мнения : 608
Дата на регистрация : 16.07.2013
Години : 26
Местожителство : Велико Търново

Пенсионерка е партиен лидер, без да знае Empty
ПисанеЗаглавие: Пенсионерка е партиен лидер, без да знае Пенсионерка е партиен лидер, без да знае EmptyСъб 27 Юли 2013, 13:10

[You must be registered and logged in to see this image.]
Жека Митева научила от Сметната палата, че е лидер на политическа партия. Може ли да членуваш в политическа партия, без да подозираш за нейното съществуване? А може ли да си дори в националното  ръководство?

В България всичко е възможно, ще ви каже 65-годишната пенсионерка от Сливен Жека Митева. Оказа се, че тя ръководи партия на национално ниво, без да знае за това.
“Получих писмо-предупреждение от Сметната палата, че не съм внесла декларация по Закона за публичност на имуществото на лица, заемащи висши държавни длъжности. Много се притесних и след два дни отидох в София и посетих Сметната палата, където разбрах, че трябвало да попълня декларацията като член на ръководството на партия Българска средна класа”, разказа пред журналисти 65-годишната пенсионерка.
Тя е категорична: “Никога не съм членувала в тази партия. Нещо повече, никога не съм членувала в партия изобщо. Не познавам нейния председател, който се казвал Найден Лазаров, и не съм плащала членски внос.”

Митева е озадачена как личните  данни са попаднали в регистъра на партията. “Този човек може да ми е продал къщата, щом ми има личните данни. Може да е теглил кредит или да е взел субсидия от държавата. Ако е така, да ми даде малко, защото трябва да си плащам дървата за зимата”, каза шеговито пенсионерката, която обаче се притеснява дали скоро няма да получи и някой неприятен дълг в наследство.
Жека Митева разчита от въпросната партия Българска средна класа да я потърсят и да прекратят формалното  членство.

В крайна сметка обаче се наложило дамата да пусне декларация в Сметната палата, за да спази закона. “Оказа се, че това е единственият начин да не ме глобят”, каза тя пред журналисти. Митева тепърва ще търси да се запознае с подчинените  партийни структури.

Формацията взела 3539 гласа

Лидерът на политическа партия Българска средна класа Найден Лазаров Ценев се е покрил в дълбока нелегалност и не вдига мобилния си телефон дори на свои познати, показа проверка на “Труд”. Ценев живее в Кюстендил, но и там не е забелязван скоро. В региона е известен повече с бащиното си име - Лазаров.

На 17 май т.г. Лазаров дава пресконференция в Кюстендил, в която настоява новото правителство да спре държавната субсидия на извънпарламентарните партии, стигнали 1% на вота. “Субсидията от 15 лева за един глас е пладнешки обир за българския народ, като по този начин партиите се превръщат във фирми”, казал Найден Лазаров, цитиран от местните медии. Той се е обявил и за намаляване на депутатските мандати в най-големите български градове като София, Пловдив, Варна и Бургас. Освен това е настоял и за редуциране на общините в страната, като населено място с население от под 15 000 души да не може да бъде община. Лазаров-Найденов е обявил, че от Българска средна класа имат намерение централата на партията да бъде ситуирана в Кюстендил, като също така предстои и откриването на по-малък офис в София.

Партията е участвала на последните парламентарни избори. На 12 май за нея бюлетина са пуснали 3539 души в цялата страна. Това я прави 0,1% национално представена.
Ценев е участник в избори още през 1994 г., но от Бизнесблока на Жорж Ганчев. Тогава той е бил на второ място в листата на партията в Смолян. През 2002 г. става един от учредителите на сдружение “Международна солидарност на средната класа”. Партия Българска средна класа е регистрирана на столичната улица “Самуил” № 30, но телефонът, даден в Търговския регистър, не съществува.

в-к Труд
Върнете се в началото Go down
Пенсионерка е партиен лидер, без да знае
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Бареков стана лидер на движение
» Windows 7 продължава да е лидер в предприятията
» Баретата знае кой го е поръчал
» Колко точно Google знае за вас?
» Александър Македонски е следващият велик лидер, който влиза в света на Civilization 6

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
BG-HALF-LIFE :: Новини-