BG-HALF-LIFE
BG-HALF-LIFE

BG-HALF-LIFE

Българският Half Life портал
 
PortalPortal  ИндексИндекс  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  
Присъединете се към нас в Discord или в групата ни във ФБ HL-BG Community
BG-SMURFA-VRATSA-Bat-Man Vs Iron-Man
Визита от други Държави
Flag Counter
Вече може да ни откриете и във социалните мрежи.

Share

За ЛАПТОПА - преинстал и още нещо

Предишната тема Следващата тема Go down
АвторСъобщение
Beware!
VIP
VIP
Beware!


Брой мнения : 661
Дата на регистрация : 18.03.2016
Години : 27
Местожителство : България

За ЛАПТОПА - преинстал и още нещо Empty
ПисанеЗаглавие: За ЛАПТОПА - преинстал и още нещо За ЛАПТОПА - преинстал и още нещо EmptyВто 28 Мар 2017, 11:09

Значи решил съм да се преинсталира лаптопа отново , както и да се замени една дефектна вече от много ползване клавиатура , въпросите са ми два конкретно.

1.Според вас ще си бачка ли тя отново след преинстал(да не би да е някакъв проблем с остарял драйвър или той да се е развил ) и при преинсталация да си заработи и да се окаже че не е дефектна ? Знам че трябва да питам техниците но искам предварително мнение преди да предприемам каквото и да е свързано с лаптопа си.
(Открих една статия която може да свърши работа , но ако не свърши значи преинстал и фикс на клавиатурата не мърда) - ето [You must be registered and logged in to see this link.]

2.Имам файлове които искам освен да кача в сайтове като Mega.nz и подобни аз искам да се качат на външен хард диск , но тъй като нямам такъв (а доколкото знам вървят от 100-150 нагоре пък не ми се дават пари само заради временни файлове а пък после няма да ми трябва този диск толкова често) , та въпреки това дали да помоля за услуга в сервиза ако предлагат нещо подобно само че на техен външен хард , а после след като ми ги преинсталират набързо да ми ги прехвърлят.

Друг вариант е ако успея да се свържа с един стар приятел , той да качи там на негов външен хард инфото. Но не знам нито колко памет е нито дали ще стигне изцяло за моето инфо :D

3. Заслужава ли си да се преместя на WINDOWS 7 Ultimate или някой Уин 7 който е читав и ще я карам поне да кажем няколко години напред (доколкото знам 2022 или 2025 ще спират поддръжката на УИН 7) , но дотогава има бая време. Аз лично харесвам Уиндоус 10 но тея постоянни актуализации ако ги нямаше всичко щеше да е трепач в тази ОС.

Може и на Уин 8.1 да мина , но там също мисля че имаше някакви ъпдейти които се пускаха от време на време а на мен не ми се занимаваше. Предполагам ще питам в сервиза за тези актуализации и ъпдейти да ми ги спрат те.

Върнете се в началото Go down
https://smurfa.bulgarianforum.net
Гост
Гост
avatar



За ЛАПТОПА - преинстал и още нещо Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За ЛАПТОПА - преинстал и още нещо За ЛАПТОПА - преинстал и още нещо EmptyВто 28 Мар 2017, 12:20

Здравей.

По т. 1 - клавиатурата ще работи както досега е работила, на каквато и система да избереш за инсталация.

Ако счупена клавиатура означава клавиатура с неработещи отделни бутони и/или изтрити надписи на бутоните, можещ да снимаш ясно и четливо с телефона си табелката с цялата информация на лаптопа ти - модел, парт номер и т.н. (намира се отдолу на корпуса на машината или под батерията) и да я изпратиш на имейл адреса, да кажем, до фирма "Камеа" - гр. Благоевград (директен вносител на карантия за лаптопи) - [You must be registered and logged in to see this link.], като напишеш, че искаш да ти предложат надписана на български език клавиатура ТОЧНО за този модел лаптоп.

По т. 2 - можеш да закупиш тази USB 3.00 кутия (с безплатна доставка): [You must be registered and logged in to see this link.]  - 21.60 лв. с ДДС.,

плюс един твърд диск по твой избор и бюджет от точно тази обява: [You must be registered and logged in to see this link.]

Монтираш лаптопския диск в кутията (в комплекта има и малка отверка за монтаж), подвързваш го към компютъра, форматираш го и прехвърляш данните си на него.

*При интерес и желание за самодейност, може първо да създадеш на този външен диск един ПЪРВИ активен дял с големина 8ГБ, а след това втори дял с капацитет това, което е останало от диска. На 8-гигабайтовия дял може да създадеш bootable Windows x32/x64 инсталационен източник, много е удобно :)

По т. 3 - според мен, да, заслужава си да се преместиш на 7-ца х32/х64 (според параметрите на лаптопа ти). Утре ще предоставя линк към торент, който е проверен и работи. Към торента ще има побългаряващ patch (ако е необходим) и работещ вечен активатор.

Поздрави!


Редакция:
Това е торентът за 7 x32/x64:
[You must be registered and logged in to see this link.]


Доживотен активатор за горния торент: [You must be registered and logged in to see this link.]

Български интерфейс пак за него:

- за версията х32: [You must be registered and logged in to see this link.]

- за версията х64: [You must be registered and logged in to see this link.]

*След инсталацията на българския език е необходимо да влезеш в контролния панел --- регионални настройки и да смениш езика на дисплея на български ръчно от падащото меню. Следва logoff и системата ще бъде на български език.

Мога да предоставя връзка за сваляне на читава 8-ца, ако е необходимо.


Последната промяна е направена от shadow1976 на Вто 18 Апр 2017, 08:30; мнението е било променяно общо 5 пъти
Върнете се в началото Go down
Beware!
VIP
VIP
Beware!


Брой мнения : 661
Дата на регистрация : 18.03.2016
Години : 27
Местожителство : България

За ЛАПТОПА - преинстал и още нещо Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За ЛАПТОПА - преинстал и още нещо За ЛАПТОПА - преинстал и още нещо EmptyВто 28 Мар 2017, 19:49

Мерси за отговора. Ще видя кой вариант най много ме устройва и ще взема решение в скоро време.
Върнете се в началото Go down
https://smurfa.bulgarianforum.net
Sponsored content




За ЛАПТОПА - преинстал и още нещо Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За ЛАПТОПА - преинстал и още нещо За ЛАПТОПА - преинстал и още нещо Empty

Върнете се в началото Go down
За ЛАПТОПА - преинстал и още нещо
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Струва ли си да залепяме уеб-камерата на лаптопа
» Да питам нещо за AG
» Странни проблеми от време на време с лаптопа!
» Ето , че дойде време и аз да кажа нещо..
» Заявка за ʼспециален кракерʼ или нещо от сорта.

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
BG-HALF-LIFE :: Информационни технолoгии :: Софтуер и Хардуер-