BG-HALF-LIFE
BG-HALF-LIFE

BG-HALF-LIFE

Българският Half Life портал
 
PortalPortal  ИндексИндекс  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  
Присъединете се към нас в Discord или в групата ни във ФБ HL-BG Community
BG-SMURFA-VRATSA-Bat-Man Vs Iron-Man
Визита от други Държави
Flag Counter
Вече може да ни откриете и във социалните мрежи.

Share

Завладяват пазари с името на технологични гиганти

Предишната тема Следващата тема Go down
АвторСъобщение
Гост
Гост
avatar



Завладяват пазари с името на технологични гиганти Empty
ПисанеЗаглавие: Завладяват пазари с името на технологични гиганти Завладяват пазари с името на технологични гиганти EmptyВто 12 Сеп 2017, 09:50

Продукти с известни марки се произвеждат от други компании

В последните години думата "франчайзинг" упорито си намери място в речника ни. Когато я чуем, най-често си представяме кафене на някоя прочута марка. По такава схема обаче работят и много други компании, в частност производители на електроника. Така марката на технологични гиганти се използва за пласиране на стоки и завладяване на пазари. Ето някои от най-известните брандове, които са предоставени на други производствени компании.

Nokia

След продажбата на подразделението си за смартфони финландците от Nokia живеят безгрижно. Те получиха 7 млрд. долара и сега могат да се съсредоточат върху други видове бизнес, в които доста ги бива - разработката на карти и телекомуникационно оборудване. Силата на марката Nokia в умовете на хората е по-жива от всякога. Затова наскоро шефът на подразделението Nokia Technologies Рамзи Хайдамус заяви, че компанията ще лицензира този бранд, за да могат другите производители да се ползват от него и да създават продукция под името му. Всъщност Хайдамус отбеляза, че тези продукти ще бъдат точно такива, все едно, че ги е произвела самата финландска компания, а не неин партньор. Първото такова устройство бе таблетът N1, представен на 18 ноември. Той се произвежда от китайската компания Foxconn, в чието качество на продукцията не бива да се съмняваме. Тя е ключов партньор на Apple, която трудно бихме обвинили в некачествени устройства.

Philips

Имате ли телевизор Philips? Не си мислете, че е дело на холандски инженери. Легендарната компания, която изобрети касетите, CD, DVD, Blu-ray, електрическите самобръсначки и куп други устройства, които ползваме ежедневно, сега самостоятелно се занимава само с осветителни тела, медицинско оборудване и битова техника. Всичко останало е дадено на други компании. Например, с разработката и производството на телевизори се занимава китайската TP Vision. Тук обаче не всичко е толкова просто - тази компания е съвместно предприятие на самата Philips и китайската TPV Technologies, като дяловете в нея са съответно 30% на 70%. А главният офис в Амстердам все пак упражнява контрол върху продукцията.

Друг пример е разработката и производството на аудиотехника. От тази година всички слушалки и тонколони на Philips се правят от американската Gibson, която има право да използва холандския бранд до 2021 г. Смартфоните Philips Xenium също нямат нищо общо с холандците - прави ги China Electronics Corporation. Така че, ако искате да си купите нещо с марката Philips, създадено лично от компанията, изборът ви не е голям: самобръсначка, крушки или медицинско оборудване.

Polaroid

Ако си мислете, че фотоапаратът ви Polaroid и очилата ви Polaroid са роднини, дълбоко се лъжете. От 2011 г. компанията за производство на слънцезащитни очила е собственост на италианската корпорация Safilo Group. Няма обаче причина да тъжите - същата корпорация произвежда очила за Gucci, Dior, Hugo Boss и други компании, които не дават току-така на някой да им прави продукцията.

Другата Polaroid, която се занимава с фототехника, също печели от лицензиране на бранда. След сключването на съответния договор с британския ритейлър Asda легендарното лого може да бъде открито върху телевизори и дори докинг станции за iPhone.

Alcatel

Буквално преди 10 години френските телефони Alcatel бяха синоним за качество и една от движещите сили на пазара заедно с Nokia и Siemens. Това, което виждате по щандовете на магазините днес обаче, е продукция на китайската TCL Corporation. През 2005 г. тя изцяло откупи от французите производството на мобилни телефони и правото върху бранда до 2015 г. Така че, ако искате да откриете в нескъпите смартфони Alcatel нещо френско, всичките ви опити ще бъдат напразни - това си е истински Китай с френско наименование. Самата Alcatel пък бе закрита през 2006 г., тъй като се сля с основния си конкурент - американската Lucent Technoligies. Сега новият френски телекомуникационен гигант, който още не е навършил 10 г., се казва Alcatel-Lucent. И няма практически никакво отношение към смартфоните.

Akai

Компанията Akai вече въобще не съществува. Марката Akai е притежание на хонконгската Grande Group, която предлага използването на логото на всеки, който плати съответна сума. Преди години под този бранд произвеждаше стоките си не кой да е, а един от лидерите на пазара в момента Samsung. Не трябва обаче да бъркате Akai с Akai Professional Ч за професионалното музикално оборудване отговаря друга компания, която преди време бе подразделение на някога прочутия японски гигант. Сега Akai Professional принадлежи на американската inMusic Brands



Източник: standartnews.com
Върнете се в началото Go down
Завладяват пазари с името на технологични гиганти
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Появи се малуер на името на Грета Тунберг
» Търся мап,но не се сещам как му е името.
» Биг Брадър е тук и името му е Facebook
» Мейл от името на НАП разпространява криптовирус
» Doom получава първото си DLC с името Unto the Evil

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
BG-HALF-LIFE :: Интернет-