BG-HALF-LIFE
BG-HALF-LIFE

BG-HALF-LIFE

Българският Half Life портал
 
PortalPortal  ИндексИндекс  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  
Присъединете се към нас в Discord или в групата ни във ФБ HL-BG Community
BG-SMURFA-VRATSA-Bat-Man Vs Iron-Man
Визита от други Държави
Flag Counter
Вече може да ни откриете и във социалните мрежи.

Share

Освободени са директорите на регионалните екоинспекции и на националните паркове

Предишната тема Следващата тема Go down
АвторСъобщение
^1MS|^2viS
HL-Фен
HL-Фен
^1MS|^2viS


Брой мнения : 608
Дата на регистрация : 16.07.2013
Години : 26
Местожителство : Велико Търново

Освободени са директорите на регионалните екоинспекции и на националните паркове Empty
ПисанеЗаглавие: Освободени са директорите на регионалните екоинспекции и на националните паркове Освободени са директорите на регионалните екоинспекции и на националните паркове EmptyСъб 03 Авг 2013, 00:05

Имам поредица от основания за решението си, аз не взех това решение нито първата седмица, в която бях в министерството, нито в първия месец, а сега, каза министър Искра Михайлова

[You must be registered and logged in to see this image.]
Министърът на околната среда и водите Искра Михайлова е освободила директорите на 16-те регионалните инспекции по околна среда и води в страната, директорите на трите национални парка - Рила, Пирин и Централен Балкан, както и на четирите регионални Басейнови дирекции за управление на водите у нас.

Това съобщи пред журналисти екоминистърът. Тя уточни, че са отстранени всички, с изключение на тези, които са били възстановени от съда, поради неправомерно уволнение преди това.

"Имам поредица от основания за решението си, аз не взех това решение нито първата седмица, в която бях в министерството, нито в първия месец, а сега.

Сериозно съм притеснена от начина, по който тези структури на министерството работят като бенефициенти на оперативна програма "Околна среда". Стигнахме до парадокса, че управляващият орган, който е в МОСВ, нарежда финансови корекции на структури на МОСВ", аргументира решението си екоминистърът.

Финансови корекции се налагат при нередности при провеждането на обществени поръчки. Като пример Михайлова даде наложена финансова корекция от 100 хиляди лева - 10 на сто от общата стойност на проект за 1 млн. лева, на РИОСВ-Смолян по проект за кафявата мечка.

"Аз мисля, че това е абсолютно недопустимо и е порочен кръг ние да финансираме проекти по оперативната програма и след това да възстановяваме част от сумите на тези проекти от националния бюджет", каза Михайлова.

Като друго основание тя посочи получените през последните два месеца множество сигнали от бизнеса, неправителствени организации и граждани срещу работата на регионалните структури на МОСВ.

Трето основание е наличието на "фрапантни примери за абсолютно разминаване в поведението, политиката и вземането на решения между централното ръководство на министерството и някои от регионалните структури, каза министърът.

По думите й България е пред влизане в Европейския съд за това, че РИОСВ-Варна е издала преди малко повече от година разрешение за нов парк от ветрогенератори, вилно селище, хотели, развлекателни и други постройки в защитена зона от европейската мрежа "НАТУРА 2000".

Това не е в правомощията на регионалните екоинспекции, коментира Михайлова и добави, че има още много примери.

Изключително много се забавят проектите, които са финансирани от Оперативна програма "Околна среда" за изработването включително и на плановете за управление на парковете. Отвсякъде се натрупват негативи, обжалват се всички процедури и основанията за обжалванията не звучат налудничаво", посочи екоминистърът.

По думите й са забавени и всички проекти за плановете за управление на речните басейни.

Искра Михайлова увери, че предстоящите назначения ще бъдат прозрачни.

"Не става дума за политически назначения, става дума за подобряване на работата, за ясен знак, че трябва да работим в екип с регионалните структури", подчерта тя.

Според министъра ще се назначават хора с опит, които могат да допринесат и ще се назначават след конкурс.

"Ако сега се назначава някой, то ще е като временно изпълняващ длъжността. Условията за конкурса ще бъдат обявени през септември, има специални изисквания за заемането на тези позиции", добави тя.

В отговор на въпрос колко са позициите, за които ще се организира конкурс, министърът каза, че РИОСВ са 16, три са националните паркове и четири - басейновите дирекции.

vesti.bg
Върнете се в началото Go down
Освободени са директорите на регионалните екоинспекции и на националните паркове
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
»  Анелия Крушкова оглави съвета на директорите на "Холдинг БДЖ"

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
BG-HALF-LIFE :: Новини-